Krtr.ee - Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kuidas Valida Õige Parfüüm

Parfüüm on oluline osa paljude naiste igapäevasest ilurutiinist. Õige parfüümi valimine võib muuta teie enesetunde ja anda enesekindlust. Kuid kuidas valida õige parfüüm? Selles artiklis leiate vastused oma küsimustele.

Parfüümide klassifikatsioon

Parfüümid jagunevad erinevatesse kategooriatesse vastavalt nende kontsentratsioonile ja koostisele. Siin on mõned kategooriad:

 • EDP (Eau de Parfum) - kõige tugevama lõhnaga parfüümid. Need sisaldavad kõige rohkem lõhnaaineid ja sobivad õhtuseks kasutamiseks.
 • EDT (Eau de Toilette) - nõrgema lõhnaga parfüümid kui EDP-d. Sobivad päevaseks kasutamiseks.
 • EDC (Eau de Cologne) - kõige nõrgema lõhnaga parfüümid. Sobivad igapäevaseks kasutamiseks.

Mis on erinevus lõhnaõlil ja parfüümil? Lõhnaõli sisaldab rohkem lõhnaaineid kui parfüüm ja seetõttu on tugevama lõhnaga. Lõhnaõli võib kesta ka pikemalt. Parfüümid on tavaliselt nõrgema lõhnaga kui lõhnaõlid, kuid neil on pikem püsivus.

Milline parfüüm sobib päevaseks kasutamiseks? Kui soovite parfüümi päevasel ajal kasutada, valige EDT või EDC kategooriast parfüüm.

Milline parfüüm sobib õhtuseks kasutamiseks? Õhtul võite kasutada tugevama lõhnaga EDP või lõhnaõli.

Parfüümide koostisosad

Parfüümi koostis võib sisaldada erinevaid lõhnaaineid, millest mõned võivad põhjustada allergilist reaktsiooni. Seetõttu on oluline tutvuda parfüümi koostisosade loendiga, enne kui otsustate selle osta. Mõned koostisosad, mida tuleks vältida, kui teil on tundlik nahk või allergia, on näiteks:

 • Aldehüüdid
 • Musk
 • Bergamot
 • Jasmiin
 • Vanilje

Millised koostisosad on tavaliselt kõige populaarsemad? Mõned populaarsed lõhnaained parfüümide koostises on tsitrusviljad, roosid, lavendel, muskus ja vürtsid.

Nahatüüp

Nahatüüp võib suuresti mõjutada parfüümi valikut. Kuiv nahk vajab niisutavat parfüümi, samas kui rasune nahk nõuab kergemat ja meeldivamat lõhna. Järgnevalt on toodud mõned soovitused parfüümi valimiseks erineva nahatüübi puhul.

Millised parfüümid sobivad normaalsele nahale? Normaalsele nahale sobivad säravad ja värske lõhnaga parfüümid. Tsitruselised, roosid ja muskus on samuti hea valik.

Millised parfüümid sobivad kuivale nahale? Kuiva nahaga peaksite valima toitva ja rikkaliku lõhnaga parfüümi. Vanilje, muskus ja puidulõhnad on head valikud.

Millised parfüümid sobivad rasusele nahale? Rasusele nahale sobivad kerged lõhnad, mis on veidi jahutavad ja värskendavad. Tsitruselised, mündid ja rohelised lõhnad on hea valik.

Lõhna püsimine

Parfüümi lõhna püsimine sõltub selle kontsentratsioonist, koostisest ja nahatüübist. Siin on mõned näpunäited parfüümi pikemaks kestvuseks:

 • Kandke parfüümi nahale niiskena.
 • Kandke parfüümi õigesti - kõrvade taha, kaelale, randmetele ja küünarnukivoltidele.
 • Hoidke parfüümi eemal eredast valgusest ja soojusallikatest.

Parfüümi valimine võib olla tõeline kunst. Oluline on arvestada parfüümi kontsentratsiooni, koostisosi, nahatüüpi ja lõhna püsimist. Õige parfüüm võib muuta teie enesetunnet ja anda teile enesekindlust.

Lõppsõna

Milline parfüüm on teie lemmik ja miks? Jagage oma kogemusi kommentaarides!

Mis on erinevus parfüümi ja lõhnaõli vahel?

Parfüüm sisaldab kõige rohkem lõhnaaineid ning on seetõttu kõige intensiivsem lõhn. Lõhnaõli sisaldab vähem lõhnaaineid ning on seetõttu õrnem ja pehmem lõhn.

Milliseid parfüüme soovitatakse kuivale nahale?

Kuivale nahale sobivad enamasti tugevama lõhnaga parfüümid, sest nad püsivad kauem peal. Soovitatavad on ka õlised parfüümid, mis niisutavad nahka.

Kuidas teha parfüümi lõhna pikemaks?

Parfüümi lõhna saab pikendada, kui kanda seda kehaosadele, kus pulss on kõige tugevam. Näiteks randmetele, kaelale ja kõrvalestadele. Samuti aitab parfüümi lõhna tugevdada kerge lõhnatu losjooniga eelnevalt nahale kandes.

Mis on parfüümi südamenoot?

Südamenoot on parfüümi keskmine noot, mida tunned ainult mõne minuti pärast peale lõhna pealekandmist. See määrab suuresti lõhna kvaliteedi.

Millised kehaosad sobivad kõige paremini parfüümi pealekandmiseks?

Parfüümi soovitatakse kanda kehaosadele, kus nahk on õhuke ning pulss tugevam. Näiteks randmetele, kaelale, kõrvade taha ja küünarnukivoltidele.

Kas parfüüm võib põhjustada allergilist reaktsiooni?

Jah, parfüümides sisalduvad koostisosad võivad põhjustada allergilist reaktsiooni. Seetõttu on oluline kontrollida parfüümi koostisosi ning teha eelnev nahatest.

Millist parfüümi soovitatakse päevaseks kasutamiseks?

Päevaseks kasutamiseks sobivad kergema lõhnaga ja värskendavad parfüümid. Näiteks tsitruselised ja lillelised aroomid.

Kuidas valida õige parfüüm?

Õige parfüümi valimiseks on oluline arvestada oma nahatüübi, lõhna liigi ning lõhnanootidega. Parfüümi saab testida näiteks nahale kandes või proovitube kasutades.
Kuidas Valida Õige Parfüüm
Sarnased artiklid:
Lillekroonid: Romantilise Stiili Lakmuspaber

Lillekroonid on üks romantilise stiili tuntumaid sümboleid ning nende kandmisel on palju erinevaid tähendusi. Käesolevas artiklis vaatame lähemalt, millised on erinevad [...]

Mineraalmeik: Loomulik Ja Kestev Meigilahendus

Mineraalkosmeetika on viimasel ajal muutunud väga populaarseks, eriti just naiste seas. See on loomulikum ja kergem kui tavaline jumestuskreem või puuder. Selles artiklis [...]

Krtr.ee

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne (K.R.T.R) - Sinu teejuht naiseks olemise rõõmudesse. Täis inspireerivaid lugusid, kasulikke nõuandeid ja kaunist sisu, mis kõnetab iga naist. Ole reaalne, ole tark, ole rõõmus - ole K.R.T.R naine!