Krtr.ee - Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kuidas Valida Sobiv Päikesekaitsevahend

Nahk on meie suurim organ, mis vajab kaitset kahjulike päikesekiirte eest. Sobiva päikesekaitsevahendi valimine on väga oluline, et vältida naha kahjustumist ning vähiriski. Selles artiklis räägime, kuidas valida sobiv päikesekaitsevahend, alustades sellest, miks päikesekaitse on vajalik ning kuidas päikesekiired mõjutavad nahka.

Päikesekaitse vajalikkus

Kõik armastavad päikest - see muudab meid õnnelikuks ja meie nahk saab kasulikku D-vitamiini. Samas, liigne päikese käes viibimine võib olla ohtlik. Päikesekiired on peamiseks põhjustajaks nahavähi tekkel ning nad kiirendavad ka naha vananemisprotsessi, mis muudab naha kuivemaks ja kortsulisemaks.

Päikesekiirte mõju nahale

Päikesekiirte toime nahale sõltub nende tüübist ja lainepikkusest. Ultraviolettkiirgus (UV) on lühilaineline kiirgus, mida jagatakse kaheks: UVA ja UVB kiirgus. UVA kiired tungivad sügavamale nahka ning võivad põhjustada kroonilisi kahjustusi ning naha enneaegset vananemist. UVB kiired on lühemad ning mõjuvad peamiselt nahapinnale, nende kiirguse tagajärjel tekib nahapõletik. Seetõttu on ka päikesepõletus tunduvalt valusam kell peaks ning sellega tuleks kindlasti tegeleda.

Päikesekaitsevahendid

Päikesekaitsevahendite tüübid

Päikesekaitsevahendeid on peamiselt kahte tüüpi: keemilised ja füüsikalised päikesekaitsevahendid. Keemilised kaitsevahendid imenduvad nahasse ning muudavad UV-kiirguse vähem kahjulikuks. Füüsikalised päikesekaitsevahendid ehk mineraalide baasil päikesekaitsekreemid, aga peegeldavad kiired tagasi. Tavaliselt on need kreemid hästi talutavad neile, kes kannatavad nahaprobleemide all ning naha tundlikumaks muutuvatele inimestele, kellel on ahistavates olukordades paremana mõnel juhul kasutada just neid.

SPF ja selle olulisus

SPF ehk Sun Protection Factor on mõõde, mis näitab päikesekaitsevahendi võimet blokeerida UVB kiirgust. Mida kõrgem on SPF tase, seda paremini ja kauem kaitseb kreem sinu nahka UV-kiirguse eest. Väga oluline on märkida, et SPF ei hinda UVA kaitset, sest see ei ole normitud suurus ning see varieerub erinevatel päikesekreemidel ning on tihti määratlemata.

Koostisosad, mis tagavad parema kaitse

Kui valid päikesekaitsevahendit, siis tuleks pöörata tähelepanu ka koostisosadele. Otsi kreemi, kus on olemas nii UVA- kui UVB-kaitse, sest UVA kaitse aitab vältida naha vananemist. Ideaalis võiks päikesekaitsevahendis kasutatavad koostisosad olla naturaalsed ning neid peaks olema võimalikult vähe. Kreemi koostises looduses esinev tsinkoksiid ning titaanoksiid on omamoodi mõõdupuu - need on looduslikud ning neid saab kergesti nahast maha pesta.

Tekstuuri mõju valikule

Samuti on oluline valik kreemi tekstuuri poolest ehk selleks, kuidas kreem imendub ning kuidas nahale tundub. Õlivaba jumestuskreemi sobib hästi rasusele nahale, sest need imenduvad kiiresti ning ei jäta nahka rasvaseks. Kuivale nahale on heaks valikuks kooriv jääkreem, mis niisutab nahka ning aitab kortsude vastu. Kui oled aktiivses eluviisis ning sportid palju, siis on mõttekas kasutada ka veekindlaid päikesekaitsevahendeid - need püsivad kauem ning ei voola silmist alla.

Nahatüüp

Nahatüüpide liigitamine

Nahatüüpe on erinevaid ning neid saab liigitada kuivaks, normaalseks, rasuseks ning tundlikuks nahaks. Nahatüüp mõjutab otseselt, milline päikesekaitsevahend on sinu jaoks parim valik ning kui kõrge SPF-faktoriga kreemi kasutada.

Millised päikesekaitsevahendid sobivad erinevatele nahatüüpidele

Kuivale nahale sobivad hästi niisutavad päikesekaitsevahendid, mis lisavad nahale niiskust ning kaitse UV-kiirguse eest. Rasusele nahale on heaks valikuks õlivabad kreemid, mis imenduvad kiiresti ning ei jäta nahka rasvaseks. Tundliku nahaga inimeste jaoks on oluline valida tooted, mis ei sisalda lõhnaaineid ning muud kemikaale või alkoholi, mis võivad ärritada tundlikku nahka.

Kasutamine

Õige kasutamise tähtsus

Õige kasutamine on sama oluline kui päikesekaitsevahendi valik ning selle SPF tase. Kui kaitset kreemi ei kanda piisavas koguses, siis võib ka kõrge SPF faktoriga kreem olla ebaefektiivne ning ei kaitse sinu nahka piisavalt.

Kuidas kasutada päikesekaitsevahendeid lastele

Lastele tuleks kasutada spetsiaalseid laste päikesekaitsevahendeid, mis on loodud spetsiaalselt tundliku ning noore naha jaoks. Lastele mõeldud kreemid on tavaliselt lõhna- ja värviaineteta ning neid on hinnatud erineva SPF-faktoriga, olenevalt nende vanusest ja nende tehnilisest võimekusest. Lastele tuleks kreemi kanda piisavas koguses mitu korda päevas, et tagada parim kaitse päikese eest.

Millal kaitset uuendada

Kaitset tuleb uuendada regulaarselt, eriti kui viibid pikka aega päikese käes või osaled veesportides. Kreemi tuleks uuesti peale kanda iga kahe tunni tagant ning eriti siis, kui oled viibinud vees või higistanud palju.

Kokkuvõte

Peamised punktid päikesekaitsevahendite valimisel

Peamised punktid päikesekaitsevahendite valimisel on SPF tase, UVA ja UVB kaitse, koostisosad ning tekstuuri sobivus nahatüüpidele.

Tulemused, mida saavutatakse õigete päikesekaitsevahendite valimisel

Õigete päikesekaitsevahendite valikul saad saavutada parima kaitse päikese eest, vähendades riski nahavähi tekkimiseks ning vähendades naha vananemist. Sobiva kreemi leidmine ei pea olema keeruline - otsi oma nahatüübile sobivaid kreeme ning jälgi etiketil olevaid SPF teavet.

Kui tihti peaksin päikesekaitsevahendit kasutama?

Kasutage päikesekaitsevahendeid iga päev, kui kavatsete viibida kauaajaliselt päikese käes. Soovitame kasutada SPF-i 30 või kõrgemat.

Millist SPF-i peaksin kasutama?

Mida kõrgem on päikesekaitsefaktor (SPF), seda parem on teie nahale. Soovitame kasutada vähemalt SPF 30, kuid tundliku naha jaoks võib olla vajalik kõrgem SPF-kaitse.

Kuidas valida päikesekaitsevahend õigele nahatüübile?

Kuiva või tundliku naha korral soovitame kasutada päikesekaitsevahendit koos niisutavate koostisosadega. Rasuse naha korral võib olla oluline valida õlivaba või geelilaadne tekstuur.

Kui sageli peaksin päikesekaitsevahendit uuesti peale kandma?

Soovitame uuesti kanda päikesekaitsevahendit iga 2-3 tunni tagant või pärast ujumist või higistamist.

Kas lapsed peaksid kasutama päikesekaitsekreemi?

Jah, lastel peaks alati olema kaasas päikesekaitsekreem, mis kaitseb nende õrna nahka. Soovitame valida SPF 30 või kõrgema faktoriga päikesekaitsevahend ning vältida kõige kuumemaid tunde päikese käes.

Milliseid koostisosi peaksin päikesekaitsevahendites vältima?

Vältige päikesekaitsekreemides sisalduvaid kahjulikke koostisosi, näiteks oksübensooni ja oksibensooni. Samuti võib mõnele inimesele olla tundlik teatud koostisosade suhtes, nagu parfüümid ja värvained.

Kas päikesekaitsekreem võib mõjutada minu nahavärvi?

Mõned päikesekaitsekreemid võivad jätta nahale valge väljanägemise. Kuid enamikul päikesekaitsekreemidest on nüüd ka värvilised variandid, mis vastavad erinevatele nahatoonidele.

Kuidas ma saan päikesekaitsevahendi efektiivselt kanda?

Enne päikesekaitsevahendi kasutamist loksutage seda korralikult ning kandke ühtlaselt üle kogu keha, kaasa arvatud raskete ligipääsu kohtades nagu nina ja kõrvade piirkond. Võimaluse korral kasutage laia äärega mütsi ja päikeseprille lisakaitseks.
Kuidas Valida Sobiv Päikesekaitsevahend
Sarnased artiklid:
Juuste Hooldamine Kodus

Juuste hooldamine on naiste jaoks kõige tähtsam osa ilurutiinist. Terved, läikivad ja elavad juuksed on iga naise unistus. Kahjuks pole aga kõikidel naistel ideaalsed juuksed [...]

Ebatraditsioonilised Ilunipid, Mis Võivad Olla Ka Kõige Efektiivsemad

Ilumaailm on täis erinevaid nippe ja trikke, mida kasutatakse selleks, et saavutada täiuslik välimus. Kuid mida teha siis, kui tavalised ilunipid enam ei toimi? Selles artiklis [...]

Krtr.ee

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne (K.R.T.R) - Sinu teejuht naiseks olemise rõõmudesse. Täis inspireerivaid lugusid, kasulikke nõuandeid ja kaunist sisu, mis kõnetab iga naist. Ole reaalne, ole tark, ole rõõmus - ole K.R.T.R naine!