Krtr.ee - Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne
Naise Viljatus - Põhjused Ja Ravivõimalused

Viljatuse määratlus. Naiste viljatus on seisund, kus naisel ei õnnestu rasestuda ühe aasta jooksul püsisuhtes olles või viljastamata jäävad püstitoimunud rasedused. See [...]

Naise Viljatus - Põhjused Ja Ravivõimalused
Menstruatsioon - Ebaregulaarsed Tsüklid Ja Nende Lahendused

Menstruatsioon on naiste elus väga oluline osa. See on keha füsioloogiline protsess, mida naised kogevad puberteedieas ja jätkub kuni menopausini. Selle protsessi [...]

Menstruatsioon - Ebaregulaarsed Tsüklid Ja Nende Lahendused

Kategooria: Naiste Tervis

Pcos - Põhjused Ja Ravivõimalused

PCOS ehk polütsüstiliste munasarjade sündroom on hormonaalne häire, mis mõjutab paljusid naisi. See on seisund, mille korral naise munasarjad toodavad rohkem meessuguhormoone kui tavaliselt ning sellega kaasnevad menstruaaltsükli häired, viljakusprobleemid ja paljud teised sümptomid. See artikkel annab ülevaate PCOS-i sümptomitest, põhjustest, diagnoosimisest ja ravivõimalustest ning kuidas see mõjutab naiste tervist.Mis on PCOS? [...]

Naise Viljakuse Säilitamine - Tänapäevased Võimalused

Naise viljakus on tema elus oluline teema. Oma keha võimet rasestuda ja last kanda peetakse paljude naiste jaoks unistuseks ning palju kellelegi on see kodu rajamise eesmärk. Siiski on naiste viljakus erinev ja paljudel naistel võivad tekkida terviseprobleemid, mis mõjutavad nende viljakust. Hea uudis on see, et praegu on olemas palju võimalusi, kuidas saate oma viljakust säilitada ja parandada, kui soovite last saada.
Naiste tervise [...]

Endometrioos - Diagnoosimine Ja Ravivõimalused

Me teame, et muutuvad hormonaalsed tasemed menstruaaltsükli ajal võivad naise kehal ja emakal olla erinevad tagajärjed. Üks selline probleem, mida kogevad naised, on endometrioosi. Endometrioos on seisund, kus emaka kude - endomeetrium - kasvab väljaspool emakat.
Endometrioos on seisund, kus emaka kude - endomeetrium - leidub teistes kehaosades, väljaspool emakat. See võib hõlmata munasarju, munajuhasid, vaagnapiirkonda, soolestikku ja [...]

Vaagnapõhjalihaste Tugevdamine - Lihtsaimad Harjutused

Naiste tervis on alati olnud oluline teema, mistõttu on tähtis hoolitseda oma keha eest igal võimalikul moel. Üks oluline aspekt on vaagnapõhjalihaste tugevdamine, mida võib sageli alahinnata. Selles artiklis räägime vaagnapõhjalihaste tugevdamisest, selle kasulikkusest ja lihtsaimatest harjutustest, mida saate ise teha.Miks on oluline hoolitseda vaagnapõhjalihaste tugevuse eest? Liiga paljud naised eiravad vaagnapõhjalihaste [...]

Menstruatsioonikrambid - Põhjused Ja Ravivõimalused

Menstruatsiooni krambid on tavaline probleem, millega paljud naised kokku puutuvad. Valu ja ebamugavuse tõttu võivad need krambid mõjutada oluliselt igapäevaelu ning takistada naistel täita oma tavapäraseid igapäevaseid kohustusi. Selle artikli eesmärk on tutvustada menstruatsioonikrampe ning nende põhjuseid ja ravivõimalusi.
Menstruatsioonikrambid, tuntud ka kui düsmenorröa, on valu ja ebamugavustunne, mis tekivad menstruaaltsükli [...]

Psühholoogiline Stress Ja Viljakus - Kuidas Mõjutavad Üksteist

Stress on kaasaegse elu paratamatu osa ning see võib mõjutada meie keha ja vaimu mitmel viisil. Kui oleme pikka aega stressis, võib see hakata mõjutama mitmeid keha funktsioone, nagu näiteks hormonaalset tasakaalu. Selles artiklis vaatleme, kuidas psühholoogiline stress mõjutab naiste viljakust ja milliseid ennetusmeetmeid saab kasutada.
Naiste tervishoiu seisukohalt on oluline arvestada stressi mõjuga reproduktiivtervisele, kuna [...]

Rasedusdiabeet - Riskid Ja Hoolitsus

Mis on rasedusdiabeet ja mis on selle põhjused?. Rasedusdiabeet tekib siis, kui raseduse ajal tekib veresuhkru tasakaalutus. Kui raseda naise keha ei suuda piisavalt insuliini toota või seda efektiivselt kasutada, tõuseb veresuhkru tase ja tekib rasedusdiabeet. Seda seetõttu, et rasedus põhjustab hormonaalseid muutusi, mis võivad mõjutada insuliini tootmist ja -toimesid.
Rasedusdiabeet võib suurendada rasedate naiste ja sündimata [...]

Kliimakteriaalsed Sümptomid - Leevendamine Ja Ennetamine

Naiste tervisele tuleb pöörata suurt tähelepanu, eriti kui räägime kliimakteriaalsetest sümptomitest. Kliimakter on iga naise jaoks loomulik protsess, mis kestab tavaliselt mitu aastat ja võib tekitada ebamugavusi ja muid sümptomeid. Siiski on palju võimalusi, kuidas neid sümptomeid ennetada ja leevendada.
Kliimakteriaalsed sümptomid võivad ilmneda iga naise jaoks erineval viisil. Kõige tavalisemad sümptomid hõlmavad kuumahooge, [...]

Rasedusest Taastumine - Lihtsad Harjutused

Rasedus on naise elus üks suurimaid muutusi, mis võib mõjutada tema füüsilist ja vaimset tervist. Rasedusest taastumine on oluline osa naise tervisest ja taastumine võtab aega. Keisrilõike korral võib see protsess võtta kauem aega kui loomuliku sünnituse korral. Kuid sünnitusjärgne taastumine ei ole võimatu. Artiklis käsitletakse lihtsaid harjutusi, mis aitavad taastuda pärast sünnitust.
Raseduse aegne kehakaalu tõus, [...]

Rasedus - Toitumine Ja Tervislik Eluviis

Rasedusaeg on naise elus üks kõige erilisemaid aegu, kus on vaja erilist tähelepanu pöörata nii enda kui ka sündimata lapse tervisele ja heaolule. Igasuguse tegevuse ja toiduaine valikul tuleb lähtuda sellest, mis on antud hetkel naisele ja beebile parim. Selles artiklis räägime sellest, kuidas raseduse ajal tervislikult toitudes tagada nii enda kui ka beebi hea tervis.
Raseduse planeerimine on oluline, sest see annab naisele aega ette [...]
Krtr.ee

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne (K.R.T.R) - Sinu teejuht naiseks olemise rõõmudesse. Täis inspireerivaid lugusid, kasulikke nõuandeid ja kaunist sisu, mis kõnetab iga naist. Ole reaalne, ole tark, ole rõõmus - ole K.R.T.R naine!