Krtr.ee - Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kuidas Valida Ideaalset Kleiti?

Kleidid on üks olulisemaid rõivaesemeid naiste garderoobis. Kleidi valimine on aga keeruline ja vajab palju tähelepanu, et leida just selline, mis istub ideaalselt ja sobib sündmusega, milleks seda kantakse. Selles artiklis anname nõuandeid, kuidas valida ideaalset kleiti.

Kleidi stiil

Kleitide valik on suur ja erinevaid stiile on samuti palju. Üks oluline faktor, mida tuleks arvestada kleidi valimisel, on kehatüüp. Iga naise kehakuju on erinev ja seega pole iga kleit kõigile sobiv. Siin on mõned näited erinevatest stiilidest:

 • A-kujulisel kehal: A-kujuline kleit, mis istub hästi ümber rindkere ja on altpoolt laienev, sobib hästi sellele kehakuju tüübile.
 • Ovaalsel kehal: Vöökoha esiletõstmine aitab hästi rõhutada figuuri. Sel juhul sobib ideaalselt kleit, mis on vöökohast kergelt sisse tõmmatud.
 • Õunakujuline keha: V-kaelusega kleit või kleit, mis istub õlgadel hästi, aitab figuuri tasakaalustada ning rõhutab õhukest vöökohta.
 • Rinnakalduvus: Väga lopsakate rindade puhul tasuks valida kleit, mis odavalt ei paljasta rinnakorvi osa, vaid rõhutab kaelavälja ja õlgade piirkonda.

Siiski tuleb meeles pidada, et kleidi stiil oleneb ka sündmuse tüübist, mistõttu pole klassikaline pulmakleit sama, mis suvine pidulik õhtukleit.

Kleidi suurus

Kleit, mis on sobiva suurusega, on väga oluline, et see säiliks mugava ja ilusana. Enne kleidi valimist tuleks teada oma keha mõõdud. Kleidi suuruse valimisel peaksid arvestama järgmiste faktoritega:

 • Selgita välja oma täpne rinnasuurus - see on vajalik, kuna paljud kleidid on suuruse järgi sobivad keha ülest poole ning seetõttu tuleks alati valida kleit, mille rinnapiirkond sobib just sellele piirkonnale.
 • Üks levinud viga, mis valitakse vale suurusega kleiti, on liiga väike vööpiirkond: paljud naised kipuvad siiski valida kleidid suuruse järgi, mis sobib rindadele ja puusadele, jättes vöökoha kohati liialt kitsaks.
 • Pikkuse osas on mõnikord keeruline leida täpselt sobivat, eriti kui oled väga lühike või väga pikk. Sellisel juhul tuleks kaaluda kleidi lühendamist või pikendamist.

Kleidi materjal

Kleidi materjal on samuti oluline faktor, mida tuleb silmas pidada. Materjal valitakse tavaliselt sündmuse tüübi ja kehakuju põhjal. Erinevatel materjalidel on erinevad omadused:

 • Siid: pehme, sile ja õrn, annab kleidile elegantse ja romantilise välimuse. Kuid siid võib korralikult kinnistumata kortsuda.
 • Puuvill: tavaliselt valitud igapäevaseks kandmiseks sobiva kleidi materjaliks. Sellel on mugavus ja lihtsus.
 • Satään: lisab riidele luksusliku läike, seega sageli väheste efektidega stiilides lisaks. Samuti teeb see tooni erksamaks.
 • Viskoos: kerge ja õhuline materjal, mis on ideaalne suveõhtuteks. See püsib hästi kehal, hingab hästi ja kuivab kiiresti.

Lisaks erinevate materjalide omadustele on oluline neid hoida ning õigesti hooldada. Iga materjali puhul on erinavad pesu- ja hooldusjuhised, seega peab neid enne kandmist hoolega uurima.

Kleidi lõige

Lõige on üks kõige olulisemaid tegureid, mis mõjutavad kleidi sobivust figurele. Samuti nagu kleidi stiilis, tuleb siinkohal ka kehatüüpi arvesse võtta:

 • Rõhutatud taljega kleidid: see stiil sobib hästi neile, kes soovivad vöökohad esile tõsta. Sobib eriti hästi õunakujuliste kehatüüpidega naistele.
 • Sirged, lihtsad kleidid: sobivad ideaalselt neile, kes soovivad kleidi lihtsat välimust, ilma liigsete detailideta. Siiski ei pruugi see kõikidele kehatüüpidele sobida.
 • Õla detailidega kleidid: sobivad hästi laia õlaga naistele, kuna see muudab üldilmet tasakaalustatumaks.

Kleidi värvus

Värv on kleidi juures väga oluline tegur. Värv peaks sobima nahatooniga, juuksevärviga ja rõhutama näo ilu. Värv peaks ka sobima sündmuse tüübile, riietumise stiilile ja ürituse iseloomule:

 • Loomulik toon: lihtsaim viis valida sobiv värv, on keha loomuliku tooni järgi. Näiteks kui nahatoon on kuldpruun, sobiksid hästi ka sooja värvid nagu kollane, roosa ja oranž.
 • Must: sobib enamikule kehatüüpidele ja on pidulikel üritustel ideaalne värv.
 • Punane: punane kleit võib tunduda liiga julge, kuid on siiski ideaalne valik neile, kes tahavad särada.

Kleidi kaubamärk

Kleitide kaubamärke on ka palju ning hinnavahemik varieerub. Ükski kaubamärk pole teisest optimaalsem, sest iga naine eelistab erinevat stiili, materjale ja disaini. Siiski tuleb arvestada ka eelarvega: mitte alati ei ole kõige kallim ka parim. Valimine peaks toimuma kindla eesmärgi alusel ja pikkade otsuste puhul peame kaaluma kulutusi ning seda, kui palju aega kavatsete seda kanda.

Kleidi valimisel tuleb arvesse võtta mitmeid tegureid, nagu näiteks kehatüüp, sündmuse tüüp, värv ja ostueelarve. Õige valik aitab kaasa mugavusele, aga võib-olla ka enesekindlusele. Kandes endale sobilikku kleiti, on võimalik saavutada enesekindlam välimus.

Millised kleidistiilid sobivad minu kehatüübile kõige paremini?

Kleidi stiil sõltub kehatüübist. Näiteks õunakujulise kehatüübi korral sobib paremini vöökoha all kitsama lõikega kleit.

Kuidas leida sobiva suurusega kleiti?

Kehamõõtmete võtmine aitab leida sobiva suurusega kleidi. Kuid oluline on ka tootja mõõtmetega tutvumine.

Kuidas valida sobivat materjali kleidile?

Sobiv materjal sõltub sündmuse tüübist, aga ka isiklikest eelistustest. Näiteks sobib õhuline kangas suvepeole, samas kui raskem kangas sobib talvistele pidustustele.

Kuidas valida õige värvus minu nahatoonile ja juuksevärvile?

Soe nahatoon sobib pigem soojemate värvidega, nagu punane ja kollane. Jaheda nahatooni puhul sobivad paremini sinised ja rohelised toonid. Juuksevärv võib ka värvuse valikul rolli mängida.

Millist kleidilõiget valida vastavalt sündmuse tüübile?

Näiteks pidulikumal sündmusel sobib paremini pikem kleit, samas kui lühem kleit sobib igapäevaseks kandmiseks.

Kuidas hoida kleiti heas korras?

Kleidi hooldamine sõltub materjalist. Mõne materjali puhul sobib pesumasin, teiste puhul aga tuleks kasutada spetsiaalset hooldusvahendit ning käsipesu.

Kuidas valida õige kaubamärk vastavalt eelarvele?

Toodete hind erineb kaubamärgiti. Seega, oluline on eelnevalt määrata eelarve, mille järgi kleiti valida.

Kuidas valida sobivat stiili vastavalt sündmuse tüübile?

Näiteks pulmapeol sobib paremini elegantne kleit, samas kui rannaõhtul võib kanda lõdvalt langevat kleiti. Sündmuse kontekst ja dress code on sel juhul ülioluline.
Kuidas Valida Ideaalset Kleiti?
Sarnased artiklid:
Kuidas Leida Parimaid Allahindlusi E-Poest

Mis on e-pood? E-pood on võrgupood, mis võimaldab klientidel osta kaupu või teenuseid Interneti kaudu. E-poe kaudu on võimalik osta erinevaid tooteid alates rõivastest kuni [...]

Kuidas Valida Sobivat Pesu

Pesu valimine võib tunduda lihtne ülesanne, kuid tegelikult on see üsna keeruline. Õige pesu valimine on väga oluline, kuna see mõjutab nii meie mugavust kui ka meie [...]

Krtr.ee

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne (K.R.T.R) - Sinu teejuht naiseks olemise rõõmudesse. Täis inspireerivaid lugusid, kasulikke nõuandeid ja kaunist sisu, mis kõnetab iga naist. Ole reaalne, ole tark, ole rõõmus - ole K.R.T.R naine!