Krtr.ee - Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

5 Viisi Garderoobi Korrastamiseks

Garderoobi korrastamine on üks olulisemaid puhtuse ja korra tagamise viise. See aitab hoida asjad korras, vähendada stressi ja võimaldab rohkem aega ja vaeva pühendada muudele toimetustele. See artikkel sisaldab nõuandeid, kuidas oma garderoobi korrastada, et saada kõige rohkem kasu oma elustiilist ja oma garderoobist.

Vajadus garderoobi korrastada

Garderoobi korrastamisel on palju eeliseid. Üks nendest on see, et kui garderoobis on korra tagatud, siis aitab see leida kiiremini vajalikke riideid, kingi ja muid tarvikuid. Samuti on illusioon, et meie rõivad ja tarvikud kehtivad igavesti, aga tegelikkuses eksisteerivad ka riiulite ja sahtlite kausside elutsüklid. Nende kulutamise tulemusena lihtsalt saadakse mingi hetk aru, et nende koht on prügila. Korrastatud garderoobis on lihtsam hinnata, millised riideesemed tuleks välja vahetada.

Garderoobi organiseerimise põhitõed

Garderoobi koristamine võib olla hirmutav, kuid see ei pea nii olema. Siin on mõned põhitõed, mida peaks meeles pidama, kui otsustate oma garderoobi organiseerida.

 • Säilita vaid esemed, mis sulle meeldivad. Otsusta, kas rõivaese just sinu stilistika on - kuidas see sinu figuurile sobib ja milliseid riideid teil on juba kapis.
 • Eemalda kõik asjad, mis enam ei sobi. Ära hoia riideid, mis on kulunud, vanad või mida sa ei kanna. Sellised asjad on parem maha müüa, anda sõpradele või heategevuslikule organisatsioonile.
 • Märgista asjad siltidega, et saaksid need eristada ja valida. Kui suuremaks saab eristada ketsi või kingi töö- ja sportliku kategooria järgi, siis on hea vaadata uuesti riiulitele, mis esemed võivad olla sama äratuntava märgistusega, et muuta nende ligipääsetavust.
 • Sorteeri oma riided ja tarvikud lihtsate, kuid funktsionaalsete süsteemide abil. Näiteks: kampsuni koht on riiulil, kingade koht on sahtlis või riiulil jne.
 • Stiliseeri oma riiulid nii, et need näeksid välja visuaalselt köitvad, kuid jätkuvalt funktsionaalsed, nii saad kohtadelt öökapini asju paigutada viisil, et oleks mugav ja kogu kaup oleks nähtav.

Kuidas kasutada riiuleid, kaste ja riidepuusid

Riiulid ja kastid võivad olla suurepärane lisavarustus, et oma garderoobi korrastada ja majutada enam asju. Kuid see peab olema tehtud nutikalt ja funktsionaalselt, et tulemus oleks esteetiliselt ja funktsionaalselt kena.

 • Otsi riiuleid, mis on kõrguselt ja sügavuselt sobivad sinu majapidamisele. Leia sellised, mis sobivad voodi all riietumislaua alla, mis sobivad olemasoleva riiuliga või mis on optimaalse tugevusega konstruktsiooni poolest.
 • Kastid tuleks valida laia valikuna erinevate suurustega, et saaksid seal asju efektiivselt organiseerida. Vali kastid, mis on piisavalt tugevad, kuid siiski kerged ja staatilised. Kastid tuleks värvide ja style'ide järgi asetada vastavatesse pesadesse või riiulitele, et parandada kogu ruumi visuaalset koostööd.
 • Rõivaste, nagu näiteks kleitide või joped, hoidmiseks on vajalikud kindlasti kvaliteetsed riidepuud. Vali vastavalt oma garderoobile ning selles olevate esemete kvaliteedile. Pehmed riidepuud keeravad riidevigastuste ohtu, kuid samas on mõned jooned ja teravad detailid tehtud nii, et riidepuult võib mingil hetkel ära kukkuda.

Värvide kokkusobitamine

Värvid mängivad suurt rolli garderoobi organiseerimisel. Siin on mõned viisid, kuidas valida ja kokku sobitada värve oma erinevate riiete ja väljalõigetega.

 • Vali värvid, mis kõige paremini oma eluviisiga sobivad. Näiteks, kui töötad kontoris, siis sobivad mustad või hallid klassikalised esemed kõige paremini.
 • Mõtle oma garderoobis valitsevate värvide kogusele. Kui kapis on valdavalt mustad riided ja aksessuaarid, siis kaaluge teiste nüansside ostu, et tuua sära ja rõõmsameelsust teie riietumisstiilile.
 • Kombineeri tarvikuid ja jalanõusid, mis sobivad samade värvidega ja tooniga sinu riietusega. Näiteks, kui kannad halli seelikut, siis sobiks hästi sinna juurde ka hallid jalanõud, mis harmoneeruvad ja mõjuvad terviklikuna.

Garderoobi hooldus ja selle uuendamine

Garderoobi korrashoid on sama oluline kui selle korrastamine. Siin on mõned viisid, kuidas hoida oma korrastatud garderoob korras ja uuendatuna.

 • Kontrolli oma garderoobi korrapäraselt, et tagada selle korrapärane seisund. Veendu, et kaup kapi ja kasti peal seisaksid ikka krobelistel pindadel ning erinevate kastide või üksuste vahel oleks piisavalt tühja ruumi.
 • Uuenda oma garderoobi vastavalt aastaajale ja sinu elustiilile. Kui suve tulekul tead, et enam ei vaja talviseid jakke ruumi võtmas, siis organiseeri neisse ruumi tõhusalt ja edasi müüa või anda sõbrale, kes neid vajab. Või lisaks, kui su paarisuhtedtegemised või isiklikud sündmused muutuvad, jälgida kindlasti riietumisstiili vastavust nendele.
 • Ahenda kogust, mis täh, tagasi normatiivsele korrastamisele minek. Kui garderoob läheb jälle riidekosmosesse üle, siis tuleb see vähemalt korra aastas läbi teha.

Garderoobi korrastamine on oluline samm, et hoida oma elu ja oma ruum puhtana ning organiseerituna. Loodame see artikkel aitas teid saada paremateks organisatoorseteks harjumusteks. Alustades meid väikestest sammudest ja jätkates eesmärgipärase töö tegemisega, saab meie garderoobist koht, kuhu me igapäevaselt hea meelega oma aega veedame.

Miks on garderoobi korrastamine oluline?

Garderoobi korrastamine aitab leida kiiremini sobivaid riideid, vabastab ruumi ja loob suurema organiseerituse tunde.

Milliseid probleeme korrastamata garderoobiga kokku puututakse?

Tavaliselt võib korrastamata garderoob põhjustada probleeme nagu riiete leidmise keerukus, kappide kergem räsimine, seemnepõletik ja ahtaste kappide stress.

Kuidas valida riiulid ja kastid garderoobi jaoks?

Riiulid ja kastid tuleks valida vastavalt garderoobi suurusele ja erinevatele esemetele (nt. asjadele, mis vajavad riiulitel korralikku paigutamist, ja esemetele, mis vajavad kaste). Väga oluline on valida praktilisi ja vastupidavaid kaste ja riiuleid.

Miks on värvide kokkusobitamine oluline?

Värvide kokkusobitamine aitab leida kiiremini sobivaid rõivaid ja loob harmoonilise tervikliku tunde. See aitab ka hoida garderoobi organiseerituna.

Kuidas teha riiete organiseerimine riiulitel ja kastides lihtsamaks?

Riiete organiseerimiseks tuleks kasutada kategooriaid (nt suurus, tüüp, värvid jne) koos märgistustega. Seda tuleks teha vastavalt oma vajadustele.

Kuidas hoida garderoob uuena?

Oluline on ruumiga vastutustundlikult suhtuda ja seda regulaarselt hooldada. Kui kõik esemed on organiseeritud, on ka garderoobi hooldamine lihtsam.

Millal on aeg teha värskendusi ja muudatusi garderoobis?

Värskendused ja muudatused tuleks teha siis, kui on tunda vajadust. Oluline on jälgida, et organisatsioon tuleks aeg-ajalt taastada.

Kuidas võib organiseeritud garderoob muuta elu paremaks?

Organiseeritud garderoob aitab leida kiiremini sobivaid riideid, aitab vabastada ruumi ja loob suurema organiseerituse tunde ning aitab tunda end paremini. See võib mõjutada ka teisi valdkondi elus.
5 Viisi Garderoobi Korrastamiseks
Sarnased artiklid:
5 Viisi Garderoobi Korrastamiseks

Garderoobi korrastamine on üks olulisemaid puhtuse ja korra tagamise viise. See aitab hoida asjad korras, vähendada stressi ja võimaldab rohkem aega ja vaeva pühendada muudele [...]

Kuidas Valida Sobivat Pesu

Pesu valimine võib tunduda lihtne ülesanne, kuid tegelikult on see üsna keeruline. Õige pesu valimine on väga oluline, kuna see mõjutab nii meie mugavust kui ka meie [...]

Krtr.ee

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne (K.R.T.R) - Sinu teejuht naiseks olemise rõõmudesse. Täis inspireerivaid lugusid, kasulikke nõuandeid ja kaunist sisu, mis kõnetab iga naist. Ole reaalne, ole tark, ole rõõmus - ole K.R.T.R naine!