Krtr.ee - Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kuidas Käituda Välismaal Olles Kultuuriliselt Tundlikult?

Reisimine on suurepärane viis erinevate kultuuride ja traditsioonide avastamiseks. Kuid oluline on meeles pidada, et erinevatel riikidel ja kultuuridel on erinevad kombed ja käitumisreeglid. Seetõttu on kultuurilise tundlikkuse järgimine välismaal olles äärmiselt oluline, et vältida ebaviisakust ja austada kohalikke traditsioone.

Miks on oluline järgida traditsioone ja kombeid? Traditsioonid ja kombed on sageli riigi või kultuuri põhiosa ning need näitavad, mida inimesed väärtustavad. Nende järgimine aitab vältida solvamist ja annab kohalikele elanikele märku meie soovist austada nende kultuuri. Seega on mõistlik enne reisile minekut tutvuda sihtkoha kommete ja traditsioonidega.

Keele õppimine

Võõrkeeles suhtlemine on üks paremaid võimalusi kohaliku kultuuriga tutvumiseks. Selleks on oluline õppida mõned olulised laused ja väljendid, et suhtlemine kohalikega oleks lihtsam.

Olulised väljendid ja sõnad

 • Tere – Hello
 • Head päeva – Good day
 • Tänan – Thank you
 • Vabandage – Excuse me
 • Kust leian...? – Where can I find...?
 • Palun – Please
 • Kui palju see maksab? – How much does it cost?
 • Kas oskate mind aidata? – Can you help me?
 • Kas räägite inglise keelt? – Do you speak English?

Kuidas õppida kohalikku keelt?

Õppimiseks on erinevaid viise: ise õppimine, keelekursused, rakendused, keelekursused või kohalikud vestlusringid. Paljudes riikides hindavad kohalikud elanikud, kui proovite nende keelt rääkida, isegi kui see on lihtsalt paar sõna.

Riietus

Riietus on veel üks oluline tegur, kui soovite kohaliku kultuuriga tutvuda. Igal riigil ja kultuuril on oma riietumisreeglid ja seda tuleks austada.

Olulised riietusreeglid erinevates riikides

 • Lõunamaades on sobimatu kanda liiga paljastavat riietust
 • Mõnedes Aasia riikides tuleks kanda pikki pükse ja kaetud õlgadega riideid
 • Araabia riikides on sobilik kanda pikki pükse, pikka varrukat ja kaetud pead
 • Euroopas on tavaliselt lubatud kanda igasugust riietust, kuid mõned kooskõlastavad või ametlikud sündmused võivad vajada korrektsust

Kuidas kohandada oma riietust vastavalt sihtkohale?

Enne reisile minekut on mõistlik tutvuda sihtkoha kohaliku riietuskultuuriga. Kui olete teadlik sihtkoha riietusreeglitest, saate oma garderoobi vastavalt kohandada. Võite ka kohalikelt inimestelt küsida, kuidas peaksite ennast riidesse panema.

Traditsioonide ja kombed

Traditsioonide järgimine on väga oluline kultuurilise tundlikkuse osas. Kui külastate võõrast riiki, tuleks enne reisile minekut uurida kohalikke traditsioone ja kombeid.

Olulisemad traditsioonid ja kombed erinevates kultuurides

 • Hiina kultuuris on austus vanemate ja perekondlike traditsioonide vastu väga oluline. Külastajad peaksid mõistma, et peresidemed on tugevad ja külalislahkus on oluline.
 • Jaapanis on kohalikel komme ja traditsioone palju ning vaikimine on sageli austusavaldus.
 • Lõunamaade kultuurides on perekond ja sõprus väga olulised, samuti naudingu ja lõõgastumise tähtsus.
 • Araabia kultuuris on austus ja külalislahkus kiiduväärt omadused ning külaliste võõrustamine on peaaegu alati väga tähtis.

Kuidas neid järgida ja austada?

Oluline on käituda alati austusrikkalt ja viisakalt kohalike traditsioonide ja kommetega. Kui olete kursis nende traditsioonidega, võite olla kindel, et te ei ole kohalikke solvanud. Kui te pole kindel, kuidas käituda, on parem küsida mõne kohaliku elaniku arvamust.

Religioon

Religioon mõjutab sageli kohalike traditsioonide ja kommete järgimist. Seetõttu on oluline austada kohalikku religiooni ja kultuuri.

Kuidas religioon mõjutab kultuuri ja kombeid?

Paljudes maailma piirkondades on religioon sügavalt juurdunud kultuurilistesse traditsioonidesse ja seeläbi kultuurielu oluliseks osaks. Usk ja kultuur on sageli tihedalt seotud ja on mõistlik arvestada kohalikke kombeid.

Kuidas käituda pühapaikades ja olulistes religioossetes kohtades?

Pühapaigad nõuavad austust ja tagasihoidlikkust. Enne kohalikku kogukonda külastamist tuleks uurida, kuidas tuleks selles konkreetses kohas käituda. Keelatud on avalikkuse tervitus ning samuti pole sobilik kanda liiga paljastavat riietust.

Kultuurilise tundlikkuse näited

Näited kultuurilisest tundlikkusest reisimisel ja suhtlemisel:

 • Kui külastate India templid, peaksid teie jalad katma ja laskma kohalikel esimesena sisse astuda.
 • Saudi-Araabias on keelatud avalik alkoholi tarbimine ja avalikud avalikud näitemängud.
 • Kui külastate Araabia riiki, siis eriti kui olete naine, võivad nad tervitamisel või hüvastijätmisel pöörduda teie poole väike või ei pöördu üldse.
 • Jaapanis oli algselt sobimatu kingitusi avada kohaliku kingituse andmise protsessi osana. Kuid on viisakas oma kingituse andmisel kingituse andjale aitäh öelda.

Kokkuvõttes on väga oluline meeles pidada, et iga riigi, kultuuri ja traditsiooni jaoks on välismaal olles oluline austus. Kuidas sa end riietud, räägid teisele inimesele, kuidas hindad nende kultuuri, kombeid ja traditsioone, kuidas austad nende pühasid ja muud religioosset tegevust, võib mõjutada selle otsuseid ja arvamust, kas sa oled austusväärne või mitte. Seetõttu ei tohiks kultuurilise tundlikkuse jätkamine kunagi minna kaduma.

Miks on oluline olla kultuuriliselt tundlik välismaal olles?

Kultuurilise tundlikkuse järgimine on viis, kuidas austada ja tõeline mõistmine kohalikust kultuurist. See aitab reisijatel tekitada positiivseid suhteid kohalike inimestega ja vähendada kultuurilist eksitust.

Kuidas ma saan õppida välismaal kohalikku keelt?

Paljud linnad pakuvad keelekursusi või saate praktilisi kogemusi, suheldes kohalike elanikega igapäevaelus. Samuti on olemas palju keeleõppe rakendusi, mis aitavad teil keelt õppida.

Kas riietusel on tähtsus välismaal reisimisel?

Jah, erinevad riigid ja kultuurid võivad riietuse suhtes kehtestada erinevaid reegleid. Oluline on kohandada oma riietust vastavalt sihtkohale.

Kas ma peaksin järgima kohalikke traditsioone ja kombeid?

Jah, see on kultuurilise tundlikkuse osa. Kui külastate teist kultuuri, on igati sobilik ja viisakas järgida selle traditsioone ja kombeid.

Kuidas käituda pühapaikades ja olulistes religioossetes kohtades?

Kui külastate sellist kohta, pidage meeles, et see on püha koht. Käituge lugupidavalt ja austage kohalikke tavasid ning kõiki reegleid.

Kas teatud keha keel võib tekitada segadust või solvata kohalikke inimesi?

Jah, nagu rõivastus, võib ka kehakeel olla erinevatel kultuuridel erinev. Selleks, et vähendada segadust ja pahameelt, on oluline uurida, milline on vastuvõetav või ebasobiv kehakeel teatud kohas.

Kuidas ma saan teada kohalike tavadest ja kommetest?

Saate uurida kohalikke traditsioone ja kombeid enne reisimist või küsida nende kohta kohalikelt. Samuti on olemas palju raamatuid ja ajaveebisid, kus saate kultuurilisi küsimusi uurida.

Kas on oluline teada kohalikke väljendeid ja sõnu?

Jah, kohalike väljendite ja sõnade õppimine võib lihtsustada suhtlust kohalike inimestega ning aidata teil paremini mõista kohalikku kultuuri.
Sarnased artiklid:
Kuidas Reisida Koos Lemmikloomaga?

Kuna lemmikloom võib olla osa perekonnast, võib olla raske minna reisile ilma nendeta. Paljud lemmikloomade omanikud otsustavad reisida koos oma lemmikloomadega, et muuta reis [...]

Reisimine Üksi: Kuidas Valmistuda Ja Nautida Üksindust

Viimasel ajal on üksi reisimine muutunud üha populaarsemaks. See võib olla suurepärane võimalus ennast avastada, kogeda uusi seiklusi, tutvuda uute inimestega või lihtsalt [...]

Krtr.ee

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne (K.R.T.R) - Sinu teejuht naiseks olemise rõõmudesse. Täis inspireerivaid lugusid, kasulikke nõuandeid ja kaunist sisu, mis kõnetab iga naist. Ole reaalne, ole tark, ole rõõmus - ole K.R.T.R naine!