Krtr.ee - Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kuidas Luua Ise Treeningkava

Tervis ja füüsiline aktiivsus on olulised iga inimese elus. Kuidas aga tagada enda treeningute tõhusus ja mitte teha vigastusi? Üks viis selleks on ise treeningkava koostamine. Selles artiklis räägime, kuidas seda teha.

Sissejuhatus

Kui oluline on treeningkava loomine

Treeningkava loomine võib tunduda aeganõudev ja keeruline, kuid see on üks parimatest viisidest saavutada soovitud tulemusi. Treeningkava koostamine annab sulle võimaluse planeerida treeningud oma ajagraafiku järgi ja tagada endale kindel rutiin. Samuti aitab see vältida vigastusi ja vaimset väsimust.

Enne treeningkava loomist olulised faktorid

Enne treeningkava loomist on oluline arvestada mitmete faktoritega. Esimene neist on sinu praegune füüsiline vorm. Kui sa oled alles alustamas oma treeninguid, ei tohiks sa kohe liiga intensiivset kava koostada. Lisaks tuleb arvestada ka oma ajagraafikut ja trenni eesmärke.

Soojendus

Miks soojendus on oluline

Enne treeningu alustamist on oluline soojendada oma keha. Sellest sõltub sinu füüsiline vorm ja vigastuste vältimine. Soojendus suurendab kehatemperatuuri ja ettevalmistab sinu lihased ning liigesed treeninguks.

Kuidas valida sobiv soojendusprogramm

Sobiva soojendusprogrammi valik sõltub sinu treeningprogrammist ja kehatüübist. Kui sa teed jõuharjutusi, peab soojendus olema intensiivsem. Kui aga tegeled kardiotreeninguga, siis sobib kergete harjutuste soojendus.

Treeningkava koostamine

Kuidas valida sobivad treeningtunnid

Sobivate treeningtundide valik sõltub sinu eesmärkidest ja kehatüübist. Kui sa soovid kaalu langetada, siis sobivad sulle rohkem kardiotreeningud. Kui aga soovid lihasmassi tõsta, siis pead valima jõuharjutustest koosneva kava.

Kuidas arvestada oma praeguse vormiga

Oma praeguse vormiga arvestamine on treeningkava loomisel väga oluline. Kui sa oled algaja, ei tohiks kohe ülekoormata oma keha liiga palju treeningutega. Samuti tuleb kava koostamisel arvestada ka enda liigeste, lihaste ning südame tervist.

Kuidas kava koostada, et vältida vigastusi

Treeningkava koostamisel tuleb arvestada, et kava oleks tasakaalustatud ning treeningane intensiivsus sobilik. Samuti tasub jälgida, et kava sisaldaks harjutusi erinevatele lihasgruppidele ning liigutustega mitte üle pingutada.

Treeneri abi

Kas professionaalse treeneriga koostöö on vajalik

Professionaalse treeneriga koostöö on eelkõige soovitatav algajatele, kes soovivad tagada endale parima tulemuse ning vältida vigastusi. Treener annab nõu, arvestades sinu keha eelnevaid vigastusi ja olukorda.

Kuidas valida sobiv treener

Sobiva treeneri valikul tuleks arvestada tema erialase väljaõppe ja kogemustega. Samuti tasub küsida soovitusi teistelt treeningkaaslastelt ning trendikatest foorumitest.

Kava täiendamine

Kuidas kava ajakohastada

Kava ajakohastamine sõltub sinu eesmärkidest ja keha muutustest. Kui sa oled saavutanud soovitud tulemuse, siis tasub oma kava välja vahetada uuega, milles on uued ja raskemad harjutused.

Kuidas leida uusi harjutusi

Uute harjutuste leidmiseks võid kasutada erinevaid allikaid, nagu internet, treeninguõpikud, treenerid või ka oma sõpru!

Kodune treening

Kuidas koostada kava koduseks treeninguks

Koduse treeningkava koostamisel pead arvestama sinu kodus olemasoleva treeningvarustusega ja ka sellega, milliseid harjutusi saad mugavalt teha kodus.

Milliseid harjutusi on võimalik kodus teha

Kodus on võimalik teha palju erinevaid harjutusi, nagu kükked, soutšpresid, push-up'id, plank jne. Nende abil saab hoida ennast aktiivsena ka siis, kui sul pole aega jõusaali külastada.

Kava loomine on oluline

Treeningkava loomine on oluline, et saavutada soovitud tulemusi ning vältida vigastusi ja vaimset väsimust. Oluline on arvestada enda praeguse vormi ja treeningute eesmärkidega.

Järgides teatud põhimõtteid, on kava loomine lihtne ja tõhus.

Järgides soovitatud põhimõtteid, saad koostada endale tõhusa ja mitmekülgse treeningkava, mis ei ole ainult produktiivne, vaid annab ka rõõmu!

Mis on treeningkava ja milleks seda vaja läheb?

Treeningkava on ülevaade treeningutest, mida inimene sooritab konkreetse perioodi jooksul. Kava loomine on vajalik, et saavutada soovitud eesmärke ning tagada tõhus treeningprotsess.

Kas soojendus enne treeningut on vajalik?

Jah, soojendus enne treeningut on väga oluline. See aitab lihaseid ette valmistada intensiivsemateks harjutusteks ning vältida vigastuste teket.

Kuidas valida sobivat soojendusprogrammi?

Sobiva soojendusprogrammi valimisel tuleks eelkõige arvestada oma praeguse tervisliku seisundiga. Soovitav on valida programmi, mis sisaldab erinevaid liikumisi ja venitusi.

Kuidas vältida vigastusi treeningul?

Oluline on vältida ülekoormust ning valida sobivad treeningharjutused vastavalt oma füüsilisele vormile. Samuti tuleks hoida õiget kehahoiakut ning vajadusel kasutada abivahendeid.

Kas professionaalse treeneriga koostöö on vajalik?

Kui soovid saavutada tulemusi kiiremini ning vältida vigastusi, on soovitatav kasutada professionaalse treeneri abi. Treener oskab valida sobivad harjutused ning kohandada treeningkava vastavalt sinu vajadustele.

Kuidas valmistuda koduseks treeninguks?

Koduseks treeninguks valmistumisel tuleks valida sobiv treeningprogramm ning tagada, et kodused tingimused oleksid ohutud ja mugavad. Samuti tuleks hoida treeningprotsessi regulaarsust.

Kuidas ajakohastada treeningkava?

Treeningkava ajakohastamisel tuleks arvestada oma arenguga ning lisada uusi harjutusi vastavalt oma vajadustele. Samuti tuleks kohandada kava vastavalt ajakavale ja olukorrale.

Kuidas leida uusi harjutusi?

Uute harjutuste leidmiseks võib kasutada erinevaid allikaid, näiteks treeneri nõuandel, raamatuid, internetiartikleid või spordivideoid. Oluline on valida harjutused vastavalt eesmärkidele ning kohandada need vastavalt keha võimekusele.
Kuidas Luua Ise Treeningkava
Sarnased artiklid:
3 Kõige Efektiivsemat Jõutreeningu Harjutust

Miks jõutreening on oluline naistele? Paljud naised muretsevad, et jõutreening muudab nad liiga muskliliseks ning eemale tõmbab klassikaliselt naiselikust õrnusest, kuid see [...]

Kuidas Pärast Trenni Eeskujulikult Taastuda

Tervisliku eluviisi tähtsus ja treeningu mõju kehale. Järgides tervislikku elustiili, võime end paremini tunda ja olla tervemad. Treening on tervisliku eluviisi üks oluline [...]

Krtr.ee

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne (K.R.T.R) - Sinu teejuht naiseks olemise rõõmudesse. Täis inspireerivaid lugusid, kasulikke nõuandeid ja kaunist sisu, mis kõnetab iga naist. Ole reaalne, ole tark, ole rõõmus - ole K.R.T.R naine!