Krtr.ee - Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kuidas Pärast Trenni Eeskujulikult Taastuda

Tervisliku eluviisi tähtsus ja treeningu mõju kehale. Järgides tervislikku elustiili, võime end paremini tunda ja olla tervemad. Treening on tervisliku eluviisi üks oluline komponent, mis mitte ainult ei paranda füüsilist tervist, vaid aitab ka vaimset tervist hoida. Siiski on treeningu ja taastumise tasakaal väga oluline, et vältida keha ületreenimist ja vigastusi. Selles artiklis käsitleme, kuidas eeskujulikult taastuda pärast treeningut.

Treening

Sobiv treeningu vorm

Ideaalis peaksid valima treeningu, mis sobib sulle ja mis ei ole liiga intensiivne sinu füüsiliste võimete jaoks. Lisaks üldisele treeningule, mis hõlmab südame-veresoonkonna treeningut, tugevustreeningut ja venitamist, on hea lisada ka mõni spordiala, mis sulle meeldib. Nii teeb treeninguga tegelemine rohkem rõõmu ja vähendab keha ületreenimise riski.

Treeningu intensiivsus ja kestvus

Treeningu intensiivsus ja kestvus peaksid vastama sinu füüsilisele vormile, kuid üldiselt soovitatakse teha vähemalt 150 minutit mõõdukat treeningut nädalas. Ära unusta, et ka lühike ja intensiivne treening võib olla efektiivne, kuid see peaks olema tasakaalus taastumisajaga.

Treeneri nõuanded

Hea treener suudab leida sinu jaoks sobiva treeningu ja soovitada õigeid harjutusi. Samuti võib ta jagada väärtuslikke nõuandeid taastumise kohta. Kui sul on võimalus, siis soovitame kindlasti treeneri abi kasutada.

Taastumine

Miks taastumine on oluline

Taastumine on sama tähtis kui treening ise. Taastumine annab kehale aega oma lihastel taastuda, aidates neil tugevamaks saada. Samuti aitab see vähendada lihaskahjustuste riski ja parandab treeningu tulemusi.

Kuidas keha taastub

Peale treeningut taastub keha kahel viisil - ühelt poolt taastub energiaressurss, teisalt taastuvad ka lihased. Taastumisprotsess võib võtta aega mitmeid tunde, seega on oluline anda kehale piisavalt aega taastumiseks.

Taastumisvõimalused

 • Kerge jalutuskäik või venitusharjutused
 • Massaaž
 • Vesivõimlemine
 • Saun
 • Magamine

Venitused

Miks venitamine on oluline

Regulaarne venitamine aitab parandada lihaste painduvust ja liigeste liikuvust. Samuti vähendab see vigastuste riski ja aitab lõõgastuda pärast treeningut.

Erinevad venitusharjutused

 • Jalgade venitamine
 • Käte venitamine
 • Kaela venitamine
 • Tagumiku venitamine
 • Torso venitamine

Venitamise põhitõed

Pea meeles, et venitamisel ei tohi valu tunda. Lisaks on oluline hingamist kontrollida ja hoiduda kiiretest liigutustest. Venitusharjutused peaksid olema mugavad ja neid peaks tegema kogu kehale.

Uni

Une tähtsus

Une tähtsus taastumiseks on hindamatu. Uni taastab keha ja vaimu ning aitab organismil edaspidi paremini treeningutega toime tulla.

Kuidas uni aitab taastuda

Mida paremini magame, seda parem on meie keha taastumine. Une ajal eritub hormoon nimega kasvuhormoon, mis aitab lihaseid taastada ja parandada. Samuti aitab uni väärtuslikku energiat koguda ja parandab meeleolu

Õiged magamisharjumused

 • Aeg magama minna: püüa minna voodisse ja tõuse üles samal ajal igapäevaselt
 • Ei ekraanid enne magamaminekut: enne magama minemist väldi arvuti või teleka vaatamist
 • Vaba magamiskoht: loo oma magamistoas mugav ja rahulik keskkond
 • Õige temperatuur: hoia magamistoas mõnusat temperatuuri

Stressi maandamine

Stressi mõju kehale

Regulaarne stress põhjustab immuunsüsteemi nõrgenemist, mis muudab keha vastuvõtlikumaks haigustele ja kahjustustele. Samuti võib see vähendada treeningu efektiivsust.

Stressi maandamise meetodid

 • Jooga
 • Meditatsioon
 • Hingamisharjutused
 • Kunstiteraapia
 • Lõõgastav muusika

Stressi leevendamine lõõgastumisharjutustega

Pärast pingelise päeva võib abiks olla lõõgastumisharjutus või meditatsioon, et taastada tasakaal ning vähendada stressi ja ärevust. Lõõgastumisharjutusi võib teha igal ajal, igas kohas ja need ei võta palju aega.

Pingete leevendamine

Keha pingetest tingitud valud

Pikka aega samas asendis viibimine võib põhjustada pingete ja valude teket. Selleks, et vältida pingetest tingitud valu, on oluline regulaarselt venitada ja lõõgastuda.

Pingete leevendamise meetodid

 • Massaaž
 • Soojenduspadjad
 • Jahutavate geelide kasutamine
 • Füsioteraapia
 • Kiropraktika

Massaaži tähtsus taastumisel

Massaaž võib olla suurepärane viis keha pingete leevendamiseks ja taastumiseks. See parandab vereringet, aitab vältida vigastusi ja vähendab lihaste valu.

Toitumine

Õige toitumine taastumisel

Nõuetekohane toitumine on treeningu ja taastumise võti. Kõrge süsivesikute ja proteiinisisaldusega toidud võivad aidata kiirendada keha taastumist ja parandada lihaste kasvu.

Tervislikud toiduvalikud

 • Kalad ja mereannid
 • Küllastumata rasvad
 • Täisteratooted
 • Pähklid ja seemned
 • Värsked puu - ja köögiviljad

Toitainete tähtsus taastumisel

Valgud, süsivesikud, vitamiinid ja mineraalained on olulised toitained, mida vajame keha taastumiseks. Süsivesikud annavad energiat, valgud aitavad kaasa lihaste taastumisele ning vitamiinid ja mineraalained parandavad immuunsüsteemi tööd ja aitavad organismil toime tulla stressiga.

Taastumise olulisus treeningul ja meetodid taastumiseks. Loodame, et sellest artiklist leidsid paljud naised endale kasulikku infot ning et nad võtavad sellest omaks uusi harjumusi ja muudavad taastumise pärast treeningut oma osaks.

Miks on oluline pärast trenni taastuda?

Taastumine on oluline, et keha jõuaks ennast uuesti tugevaks ja energiliseks teha ning vältida vigastusi.

Millised on erinevad taastumisvõimalused?

Taastumiseks on võimalusi nagu venitamine, uni, stressi maandamine ning tervislik toitumine.

Kui kaua peaks taastumine kestma pärast treeningut?

Taastumise kestus oleneb treeningu intensiivsusest ja kestvusest, kuid tavaliselt soovitatakse vähemalt paar tundi taastumiseks.

Kas venitamine enne või pärast treeningut on parem?

Enne treeningut soovitatakse teha dünaamilist venitust ning peale treeningut staatilist venitust.

Kui oluline on uni pärast treeningut?

Uni on väga oluline taastumiseks, sest keha parandab end magades ning piisav uni tagab vajaliku energiataset.

Kuidas maandada trennist tingitud stressi?

Stressi maandamiseks võib proovida lõõgastusharjutusi, hingamisharjutusi või joogat.

Milline on õige toitumine taastumisel?

Õige toitumine taastumisel hõlmab piisavalt valku, süsivesikuid ja tervislikke rasvu, et keha saaks vajaliku energia ning ehitusmaterjali.

Kui tihti peaksin taastumise meetodeid kasutama?

Taastumise meetodid peaksid olema osa igapäevasest rutiinist, et tagada keha tasakaal ja pikaajaline tervis.
Kuidas Pärast Trenni Eeskujulikult Taastuda
Sarnased artiklid:
7 Sammu Enne Jõusaali Minemist

Kui oled jõusaali külastamist kaalumas, oled astumas õiges suunas, sest jõusaalis treenimine võib tuua sulle palju kasu. See võib aidata parandada füüsilist tervist, [...]

Erinevad Võimalused Spordi Harrastamiseks Kodus

Miks on kodused spordi harrastamisvõimalused olulised?Elu kiirus ja ametialased kohustused jätavad sageli vähem aega, et külastada jõusaali või spordiklubi. Kuid see ei [...]

Krtr.ee

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne

Kaunis Reaalne Tark Rõõmsameelne (K.R.T.R) - Sinu teejuht naiseks olemise rõõmudesse. Täis inspireerivaid lugusid, kasulikke nõuandeid ja kaunist sisu, mis kõnetab iga naist. Ole reaalne, ole tark, ole rõõmus - ole K.R.T.R naine!